Zajmująca się biodrukiem 3D firma Allevi otwiera The Allevi Academy – serię kursów mających na celu zwiększenie wiedzy uczniów i studentów o biotechnologii i medycynie regeneracyjnej.
O tym, jak ważne we współczesnej edukacji jest rozwijanie elementów STEM lub STEAM, mówi się dość dużo – i nie bez powodu. Kolejne badania i raporty pokazują wysokie zapotrzebowanie na pracowników wyedukowanych w modelu STEM, zresztą kładzenie nacisku w nauczaniu na matematykę, inżynierię, technologię, naukę i sztukę daje również wymierne korzyści niezwiązane bezpośrednio z późniejszym zatrudnieniem, zwiększając pewność siebie dzieci, poprawiając ich kreatywność i umiejętności pracy w grupie. Pojawiają się kolejne inicjatywy prywatnych firm (jak między innymi XYZprinting) wchodzących we współpracę ze szkołami i wyposażając je w przygotowane programy nauczania i warsztat, w którego skład często wchodzą drukarki 3D.
Allevi postanowiło pójść krok dalej – i zamiast skupiać się na możliwościach „zwykłego” druku 3D z termoplastów, chce przygotować uczniów na wyzwania związane z medycyną regeneracyjną, dziedziną o ogromnym potencjale. Według The US Bureau of Labor Statistics sama inżynieria biomedyczna jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów pod względem liczby miejsc pracy – prognozowany wzrost wynosi 61,7% do 2020 roku. Jasnym jest, że aby zaspokoić duże zapotrzebowanie na pracowników w branży biomedycznej, należy zachęcić i zainteresować uczniów tą dziedziną – a nie ma na to lepszego sposobu, niż pokazać, na czym to polega.
W opracowanym modelu oprócz standardowych już zajęć z przekroju dziedzin inżynierii, takich jak programowanie, projektowanie i wytwarzanie z wykorzystaniem technologii przyrostowych, Allevi do programu nauczania dodaje zagadnienia związane z biotechnologią. Uczniowie i studenci zostaną przygotowani do rozwiązywania wyzwań związanych z inżynierią tkankową, będą mogli między innymi zaprojektować i wykonywać prototypy hydrożelowych opatrunków na rany, kanałów odżywczych dla narządów „na chipie”. Kurs rozwinie też umiejętności niezwiązane z biotechnologią, poprawiając zdolność rozwiązywania problemów i myślenia krytycznego. Podzielony jest na części dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych, dzięki czemu może być dostosowany do prawie każdej grupy wiekowej.
Przy tworzeniu The Allevi Academy firma współpracowała z liceum w Pensylwanii. Teraz rozwija sieć szkół i uniwersytetów biorących udział w kursach na terenie USA, nie wykluczając, że w przyszłości pojawi się możliwość zaoferowania rozwiązań dla jednostek edukacyjnych na całym świecie.
Źródło: 3dprint.com
KOMENTARZE